Mec. Kamil Biernat na portalu Hurt&Detal.pl: “Jak przekazać przedsiębiorstwo rodzinie”

15 września 2017 r. Portal Kupców Polskich Hurt&Detal.pl opublikował artykuł autorstwa mec. Kamila Biernata, radcy prawnego i partnera zarządzającego w kancelarii JGBS Biernat & Partners: “Jak przekazać przedsiębiorstwo rodzinie“.

Przedsiębiorco, budowałeś swoją firmę latami, czego efektem jest prężnie funkcjonujący biznes, posiadający renomę oraz grono zaufanych klientów. Pomimo odniesionego sukcesu, wciąż jesteś aktywny, działasz, planujesz, chcesz zdobywać nowe możliwości i poszerzać horyzonty. Nie zawsze było łatwo, zdarzały się chwile zwątpienia i bezradności, lecz dzięki Twojej wytrwałości firma przetrwała, a Ty, jako przedsiębiorca, możesz teraz świętować zwycięstwo. Jesteś dumny z tego, co tworzyłeś przez lata. Swoje szczęście dzielisz z rodziną i przyjaciółmi. Gdy już myślisz, że Twoja firma skazana jest na same sukcesy i nic i nikt nie jest w stanie zakłócić dobrej passy, okazuje się, że jest coś, na co nikt nie ma wpływu – nieuchronność przemijania.

(…)

Sukcesja jest niezbędnym procesem każdej firmy rodzinnej. Daje ona bowiem możliwości zadbania o interesy najbliższych, a także zachowania trwałości przedsiębiorstwa lub grupy przedsiębiorstw odzwierciedlających wartości rodzinne, jeszcze długo po odejściu założycieli. Sukcesja konsoliduje majątek i dystrybuuje go w sposób zgodny z wolą sukcesora. Jest to proces niezwykle skomplikowany prawnie, a także pod względem emocjonalnym i biznesowym. Dlatego warto skorzystać z doświadczonych specjalistów zawczasu, nie dopuszczając do zniweczenia swojego wysiłku i ciężkiej pracy.

Całość publikacji jest dostępna na portalu Hurt&Detal: http://www.hurtidetal.pl/article/art_id,19974-61/jak-przekazac-przedsiebiorstwo-rodzinie/place,1/