Chinese desk

Chinese desk

Prowadzona przez nas kancelaria Biernat & Kossackis świadczy kompleksową obsługę prawną w Chinach na rzecz podmiotów chińskich w Polsce, jak i podmiotów polskich w Chinach. Zakres naszych działań dostosowujemy w sposób indywidualny do potrzeb każdego Klienta. W ramach pomocy prawnej bierzemy udział w negocjacjach, obsługujemy wszczęte postępowania, a także zajmujemy się weryfikacją podmiotów. Pomagamy zarówno w kwestiach dotyczących sprzedaży, transportu, problemu z jakością towaru czy w dochodzeniu odszkodowań. Jako kancelaria prawna z siedzibą w Chinach zajmujemy się także sprawami korporacyjnymi, umowami pomiędzy podmiotami, zakładaniem spółek i poszukiwaniem odpowiednich rozwiązań dla naszego Klienta.

Doskonale znamy prawo chińskie i posiadamy w tym sektorze niemałe doświadczenie. Codziennie zajmujemy się sprawami chińskimi. O naszych sukcesach dowiesz się z social mediów oraz aktualności, znajdujących się na stronie. Obsługując Klientów zapewniamy także wsparcie w języku chińskim.

W zakresie obsługi prawnej w Chinach reprezentujemy lub reprezentowaliśmy między innymi takie podmioty jak:

Jako profesjonalna kancelaria prawna mamy w Chinach zespół liczący 50 pracowników. Reprezentują oni także:

Świadczona przez nas kompleksowa obsługa prawna w Chinach doceniona została już przez wielu Klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Prawnicy tworzący naszą kancelarię posiadają doświadczenie w prowadzeniu sporów na terenie Chin o wielomilionowej (liczonej w USD) wartości sporu. Obecnie reprezentujemy także podmioty z siedzibą na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w sporach ze spółkami Chińskiego Skarbu Państwa.

Każdy reprezentujący naszą kancelarię pracownik w Chinach ma duże doświadczenie z zakresu prawa chińskiego. Nasi prawnicy brali udział w procesie otwierania licznych przedsiębiorstw zagranicznych na terenie Chin, a także przenoszeniu produkcji z Europy do Chin. Partner Zarządzający JGBS Biernat & Partners S.K.A. zarządzał zaś przez kilka lat w Chinach i tworzył od samego początku spółkę córkę Vershold Holding Poland Sp. z o.o. która to w Hangzhou zatrudniała za jego kadencji 90 pracowników.

Oszustwo w Chinach

Nasza kancelaria działająca także na terenie Chin udziela pomocy prawnej polskim spółkom, które padły ofiarą oszustwa. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu płynnie poruszamy się w obrębie prawa handlowego, kontraktowego, jak i prawa pracy. Doskonale znamy także prawo chińskie, dzięki czemu pomagamy rozwiązywać konflikty z zagranicznymi kontrahentami. Działamy szybko i skutecznie! Pomagamy również odzyskiwać naszym Klientom utracone w wyniku oszustwa pieniądze.

Import z Chin

Nasza obsługa prawna w Chinach jest kompleksowa, dzięki czemu pomagamy w zakresie importu, przewozów, a także handlu różnymi towarami. Nasi prawnicy wspierają ponadto Klientów w kwestiach związanych ze spedycją, podatkami, a także logistyką każdego przedsięwzięcia. Na bieżąco śledzimy zmiany zachodzące w polskich, jak i zagranicznych przepisach, dzięki czemu błyskawicznie dostosowujemy nasze działania do obecnych realiów.

Zakładanie spółek w Chinach

Jako doświadczona kancelaria płynnie poruszamy się po prawie chińskim, dzięki czemu gwarantujemy kompleksową obsługę, związaną z zakładaniem spółki w Chinach. Od samego początku wspieramy naszych Klientów, nadzorujemy oraz przygotowujemy niezbędne dokumenty i umowy, czuwamy nad prowadzonymi działaniami, a także proponujemy najbardziej optymalne rozwiązania. W ramach naszej obsługi prawnej w Chinach pomagamy także rozwiązywać oraz likwidować podmioty.

Wejście na rynek chiński

Klienci mogą skorzystać z naszej obsługi prawnej, by płynnie, z całym wymaganym zapleczem, wejść na rynek chiński. W tym zakresie pomagamy przygotować i skompletować niezbędną dokumentację, a przede wszystkim opracować odpowiedni plan wejścia na rynek chiński. Następnie zajmujemy się kompleksową obsługą prawną powstałego podmiotu, pełniąc przy tym nierzadko funkcję reprezentacyjną.

Arbitraż w Chinach

Nasza kancelaria prawna w Chinach oraz Polsce wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i działa w interesie obsługiwanych spółek. Właśnie dlatego świadczymy usługi z zakresu arbitrażu komercyjnego oraz inwestycyjnego. Przed rozpoczęciem działań wnikliwie analizujemy i badamy sprawę w odniesieniu do obowiązujących przepisów prawnych. W dalszym postępowaniu pomagamy przygotować pozew oraz skompletować dokumentację.

W ostatnich miesiącach z sukcesem:

(i) udało się w ciągu tygodnia odzyskać wszystkie pieniądze przeznaczone na zakup towaru od sprzedawcy w Chinach, które podczas transakcji w skutek działalności hakerskiej i próby oszustwa straciła spółka Cortex Chemicals sp. z o.o. szybkie działanie Kancelarii oparte na naszym dużym doświadczeniu spowodowało, że problem, który z perspektywy klienta jak i banków pośredniczących wydawał się nierozwiązywalny udało się z sukcesem rozwiązać. Kancelaria pośrednio dotarła do osób współodpowiedzialnych za ten proceder i namówiła te osoby do dokonania odpowiedniego zwrotu środków.

(ii) odzyskaliśmy pieniądze dla polskiego podmiotu sprzedającego produkty medyczne, który zakupił znaczną ilość maseczek od dostawcy chińskiego, przy czym certyfikaty okazały się być niewłaściwe. Towar nie został zatem wpuszczony na terytorium W związku z tym, że dostawca nie poczuwał się do odpowiedzialności podjęliśmy skuteczne działania, które doprowadziły do odzyskania 90% wpłaconej kwoty.